Лікування зайвої ваги

7767676788

Тегі: лікування зайвої ваги Чернівці, лікування зайвої ваги Київ

Психологія зайвої ваги

Залежність від їжи — це компенсація відсутності чогось іншого, найчастіше — любові до себе. Як це буває у дитинстві: дитина плаче та хоче любові, а мама дає йому їсти, щоб заспокоїти.

Саме на консультаціях можна пошукати інші засоби прояву любові досебе.

Причина зайвої ваги на мій погляд… зайва вага … інколи потрібна. З моїми словами будуть сперечатися абсолютно всі незадоволені своєю фігурою. Адже вони тільки і роблять, що намагаються схуднути! Однак, наш організм куди розумніші, ніж ми думаємо. І якщо він ці зайві кілограми накопичує — значить це йому для чогось потрібно.

Причин появи зайвих кілограмів існує дуже багато. І, якщо виключити все, що пов’язано з медициною (гормонально-ендокринні порушення, неможливість нормальної фізичної активності і т.д.) виявиться, що решта лежить в області психології. Іншими словами, якщо зайва вага людини не обумовлений складнощами зі здоров’ям — значить у нього існують якісь психологічні проблеми. А то, чи можна їх подолати, залежить від їх складності та занедбаності. Часом буває досить самостійно проаналізувати, що змушує людину їсти більше, ніж це необхідно. І в підсумку, зрозумівши причину, можна дуже швидко позбутися від зайвих кілограмів. Однак, бувають випадки, коли причина переїдання криється десь в глибинах підсвідомості.
І «витягнути» її назовні здатний тільки хороший психолог. Причому, в особливо важких випадках одного усвідомлення причини зайвої ваги мало. Щоб схуднути потрібно пройти курс психокорекції, який дозволить позбутися від якихось глибоко сидять в підсвідомості страхів і комплексів, і лише потім приступати до боротьби із зайвою вагою.

Спробуйте на прикладах двох загальновизнаних тестів зрозуміти, чи є у Вас проблеми: Чи правильно ви харчуєтеся?

Причини зайвої ваги

Якісь із них людина набуває ще в самому ранньому дитинстві, інша частина з’являється в підлітковому віці, в момент формування особистості. Саме з цими причинами боротися найважче. Деякі комплекси, що впливають на зайву вагу, купуються вже в свідомому віці. Найчастіше вони стають реакцією психіки на якийсь стрес, втрату або просто на серйозні зміни в житті.

Зрозуміло, що вкрай рідко причина зайвих кілограмів криється в чомусь одному. Як правило, це цілий комплекс внутрішніх проблем і комплексів.

Бажання бути гарним

Батьки, бабусі, дідусі та вихователі в дитячому садку постійно навіюють нам, що «хороші дівчатка і хлопчики їдять з апетитом і не залишають нічого на тарілці». І, якщо дівчинка хоче щосили відповідати їх очікуванням, вона буде справно з’їдати все те, чим її годують. Крім того, у багатьох сім’ях за з’їдений суп, кашу або якусь іншу корисну, але нецікаву дитиною їжу, його заохочують. У підсумку в мозку формується стійка програма — чим більше я з’їм, тим скоріше мене похвалять і навіть можливо дадуть якусь «премію». А на жаль, закладені в дитинстві установки залишаються в більшості випадків з нами на все життя. Мало того, вони часто «передаються у спадок». І навіть все життя безуспішно боролася із зайвою вагою жінка, точно так же виховує і свою дочку.

Дитяча самотність

Діти в сучасному світі дуже і дуже самотні. Батьки, як правило, з ранку до вечора працюють з твердим переконанням, що зароблені ними гроші зможуть зробити їх чадо щасливим. На жаль, але відсутність повноцінного контакту з батьками призводить до того, що дитина стає нервовим і замкнутим. І з самого раннього віку починає відчувати тягу до солодкого, засвоївши, що воно прекрасно заспокоює. Батьки ж, відчуваючи перед дитиною постійне почуття провини через брак часу на спілкування з ним, цю його любов до солодкого всіляко підтримують. Вони купують йому незліченні шоколадки, чупа-чупси та інші ласощі, що з часом формує у дитини справжню емоційну залежність від солодощів, від якої він потім все життя безуспішно намагається позбутися. Адже, як правило, використання їжі в ролі своєрідного антидепресанту виявляється настільки ефективним, що відмовитися від цієї закладеної в дитинстві звички буває практично неможливо.

Їжа як протест

Ще одна звичка, набута в дитинстві — це використання їжі, як засобу протесту. Часто у дитини вага починає рости у відповідь на жорсткий контроль з боку батьків, як внутрішній протест і спосіб заявити: «Я самостійна особистість, можу дозволити собі бути зовсім не таким, яким ви хочете бачити мене». І чим більше батьки будуть акцентувати увагу дитини на його вазі, тим сильніше виявиться цей протест.

Спосіб залучення уваги

Часто зайву вагу стає для дитини способом звернути на себе увагу однолітків. І зазвичай це відбувається вже в школі. Він може таким чином постаратися як опинитися в центрі уваги (виділившись якщо не достоїнствами, то хоч недоліками), так і висловивши таким чином протест і пішовши в «опозицію». До речі, подібний сценарій поведінки в колективі швидше за все залишиться з людиною на все життя. А значить, і в подальшому він буде намагатися «маніпулювати» людьми саме за допомогою своєї ваги.

Боязнь близкості

Як це не парадоксально звучить, але, на думку психологів, саме страх перед близькими (в тому числі і сексуальними) контактами з чоловіком є ​​однією з найбільш часто зустрічаються причин зайвої ваги у жінок. При цьому механізми, «запускають» цей комплекс, можуть бути самими різними. Наприклад, випробуваний колись сексуальне насильство або панічна боязнь завагітніти (особливо в ранній юності). Повнота як ознака втрати привабливості може бути вигідна і невпевненою в собі жінці, яка підсвідомо прагне уникати необхідності знайомитися з кимось і будувати близькі стосунки. У підсумку підсвідомість жінки приймає рішення: «Стану товстої і непривабливою, щоб зовсім не привертати чоловічої уваги». І хоча на свідомому рівні така жінка може все життя сидіти на дієтах і мріяти про фігуру супермоделі, її реальним апетитом керуватимуть підсвідомі страхи. Те ж саме відбувається і в разі, коли жінка пережила болісний роман і підсвідомо боїться знову випробувати душевний біль від відносин з чоловіком. В цьому випадку, в своєму зайвій вазі, який вона дбайливо «вирощує» вона буде шукати виправдання того, чому зараз новий роман для неї неможливий. Тобто початок нових відносин вона прямо пов’язує з набуттям ідеальної фігури: «Ось як тільки схудну — так відразу займуся особистим життям!» Відсотків на 99 у неї при цьому ніколи не буде ні ідеальної фігури, ні гармонійних відносин з чоловіком.

Проблеми в родині

Тут варіацій може бути величезна кількість. Наприклад, жіноче підсвідомість може використовувати зайву вагу як спосіб утримати чоловіка біля себе: «Кому я тепер така потрібна? Усе найкраще я віддала тобі, тепер ти просто зобов’язаний бути поруч ». Інший варіант — захист від хворобливих ревнощів чоловіка: «Я товста і абсолютно не викликаю інтересу у протилежної статі, так що, можеш бути спокійний». Зайва вага може бути навіть помстою чоловікові-тирану або алкоголіку: «Так тобі й треба, нехай у тебе буде товста дружина. Нехай все зрозуміють, що ти не гідний кращого ». Часто жінка починає стрімко повніти, дізнавшись про зраду чоловіка. Таким чином, замість того, щоб проаналізувати причини того, що сталося і зробити якісь висновки, вона просто намагається звалити все на втрату своєї привабливості в його очах. Ще одна «сімейна» причина зайвої ваги може бути пов’язана з сексуальною незадоволеністю і холодністю дружини. Своїми зайвими кілограмами і оплившей фігурою вона просто намагається «убезпечити» себе від зайвого сексуальної уваги з боку чоловіка.

Страх

Психологи стверджують, що дуже часто повні люди відчувають себе внутрішньо вкрай незахищеними. Причини цього можуть бути самими різними і носити як тимчасовий, так і постійний характер. Втрата близьких, розлучення, звільнення з роботи, пронизливе самотність, постійний страх за дитину — все це веде до переїдання. І жир при цьому виконує захисну, буферну функцію, що відгороджують людину від ворожого навколишнього світу.

Зайва чуйність

Дуже часто зайва вага виникає у людей, чиї нерви постійно «оголені». Їх гіперчутливість часом навіть призводить до нервових розладів. Тому для того, щоб хоч якось притупити занадто сильні емоції, гнів, тривогу і якісь переживання, вони починають «обростати» жиром.

Ненавість до себе

Прийнято вважати, що невдоволення собою і переконаність у власній неповноцінності майже завжди є наслідком проблем з фігурою. Тим часом, психологи впевнені, що частіше це не наслідок, а причина зайвої ваги. Справа в тому, що якщо людина постійно незадоволений собою, часто себе критикує і лає, його тіло змушене захищатися. І робить він це саме за допомогою зайвої ваги. Тобто, якщо ви ненавидите себе, то обов’язково має з’явитися щось відображає це відношення. Адже, як відомо, зовнішнє завжди відображає внутрішній. Психологи стверджують, що коли людина починає любити себе — його тіло тут же приймає ідеальну вагу і форму.

Дефіцит любові

Про те, що дитина компенсує їжею байдужість батьків — ми вже обговорювали. Але нітрохи не менш небезпечний дефіцит любові і в дорослому стані. Адже саме за допомогою їжі та наповнення шлунка найпростіше заповнити емоційну порожнечу. З цим пов’язаний той факт, що розлучаючись з коханою людиною і перестаючи відчувати з його боку любов, більшість починають стрімко набирати вагу. І навпаки, відчувши себе коханою і бажаною, жінка може без будь-яких зусиль скинути всі зайві кілограми.

Ностальгія

Як відомо, наші смакові рецептори також володіють пам’яттю. Тому смак багатьох продуктів цінний для не сам по собі, а як спогад про щось хороше, що було в нашому житті. Найчастіше, це ностальгія за дитинством, по затишку, любові та тепла, які тоді оточували людини. У підсумку ці емоції переносяться на їжу і вона стає своєрідною «машиною часу». З її допомогою людина намагається знову пережити якісь приємні момент зі свого минулого. І чим менш комфортно йому в цьому, тим частіше він буде використовувати їжу саме в такій якості. Що в підсумку майже гарантовано призведе до переїдання і зайвої ваги.

Стрес

Дуже часто можна почути, що від стресу, навпаки, худнуть. Однак тут все залежить від його інтенсивності. Надзвичайно сильний стрес дійсно здатний повністю відбити апетит. А ось помірні, але постійно повторювані стреси, навпаки, ведуть до ожиріння. На жаль, але від них в сучасному шаленому світі не застрахований ніхто.

Почуття провини

Ця вже причина з розряду тих, що перетворюють життя людини із зайвою вагою в вічний замкнуте коло. Адже почуття провини охоплює того, хто бажає схуднути, щоразу, коли порушується дієта. Але замість того, щоб на цьому і зупинитися, під дією почуття провини і намагаючись позбутися від охопила його паніки, людина починає їсти ще більше. Замкнуте коло…

Безумовно, спроби розібратися в причинах свого зайвої ваги можуть позбавити людину дуже багато часу і сил. Віра в те, що навіювання правильних думок (наприклад: «є багато — це шкідливо») зменшить апетит, не завжди ефективна. Це не позбавить від труднощів, якщо їжа є для людини способом вирішення якихось своїх психологічних проблем, які він просто «заїдає». Внутрішня проблема-то нікуди не дінеться! Але для її психологічної нейтралізації почнеться пошук інших способів: куріння, алкоголь і т. Д. Або ж людина просто впаде в глибоку депресію.

Отже, в будь-якому випадку, накопичення зайвих кілограмів — це захисна реакція організму на будь-якої душевний дискомфорт. А тому без розуміння, що саме є його причиною, побороти зайву вагу неможливо! Перш ніж сідати на чергову дієту або бігти на ліпосакцію, необхідно дуже уважно прислухатися до себе, бо при усвідомленні проблеми, тобто при перекладі її з області несвідомого в область свідомого, вона стає вирішуваною.

Чи не можете розібратися в причинах? Довіртеся фахівцю-психологам! Я допоможу зрозуміти причини!

Хочете схуднути? Запишіться на прийом до психолога прямо зараз!

Вікторія Шудель