Співзалежність та звільнення від неї

78347837483744434.jpg8

Звільнення від співзалежності — шлях до особистісної свободи.

До основних симптомів співзалежності відносяться:

Співзалежність в даному разі — це відмова від себе. Співзалежність — одна з найпоширеніших проблем сучасного світу, яка заважає повноцінному життю людини, сім’ї, суспільства.

Вона призводить до хвороб тіла і душі, руйнує стосунки і долі поколінь.

У цього явища є зворотна сторона — протизалежність. Вона допомагає людям здаватися впевненими і успішними, але не робить їх щасливими.

«Будуйте мости від людини до людини, зрозуміло, розвідні»

Психологічне насильство можливо лише при наявності у партнера залежної поведінки. В інших випадках кривдник отримає адекватну дії відповідь, і буде змушений або припинити психологічний тиск, або самі відносини. Чому співзалежна людина готова терпіти психологічне насильство? На доступних життєвих прикладах я покажу Вам механізм поведінки людини з співзалежністю і розкрию його установки:

— Неповноцінність — співзалежний людина відчуває себе настільки неповноцінним, безпорадним і поганим, що готовий пробачити іншому будь-яка поведінка. У жорстоких вчинках кривдника такі люди бачать насамперед свою провину.
— Невдаха — страх осуду оточуючих, вина за те, що не вийшло зберегти відносини. Таким людям простіше жити з насильством, ніж залишитися на самоті.
— Страх помилки — жертва боїться помилитися, розірвавши відносини. А раптом він зміниться? А я так цього і не дочекалася. Стільки років витратила даремно, стільки зусиль … Людина з такою установкою може роками перебувати в співзалежних відносинах і піддаватися насильству, який рухається надією на те, що одного разу все зміниться.
— Рятувальник (ця) — людина з такою співзалежністю відчуває свою цінність тільки тоді, коли когось рятує.
— Бажання помститися — так проявляється прихована агресія. Такі співзалежних люди дуже довго терплять, оскільки шукають способи для реваншу.

Якщо Ви хочете отримати більше матеріалу по цій темі і взяти участь у вебінарі, то внесіть Ваші дані в форму підписки нижче. Вся надана інформація конфіденціальна.Люді не йдуть з співзалежних відносин, тому що не знають, де норма негативних почуттів, а де вже починається насильство. Багато людей навіть не уявляють, як це — жити без насильства. Крім цього, є ще страх, що крім цього партнера ти нікому не потрібен. Третя причина — людина отримує від таких відносин якийсь бонус, який перекриває весь негатив.