Як знайти спільну мову з дитиною

lizenzfrei

Як знайти спільну мову з дитиною або п’ять шляхів до серця дитини!

Іноді наші діти розмовляють мовою, який нам зрозуміти нелегко. Однак і вони не завжди розуміють нас, дорослих, тому, що, розмовляючи з ними, ми часто не можемо ясно висловити свої думки. Але що ще гірше, ми не завжди можемо ясно висловити дитині свої почуття і особливо любов. Кожній дитині властиво розуміти любов батьків по-своєму. І якщо батьки знають цю «мову», дитина краще розуміє їх. Любов потрібна кожній дитині, інакше йому ніколи не стати повноцінним дорослим. Любов — найнадійніший фундамент спокійного дитинства. Якщо це розуміють дорослі, дитина виросте щедрим, сердечною людиною.

 

Як не сумно, лише деякі діти впевнені, що батьки будуть їх любити і піклуватися про них, щоб не трапилося. У той же час майже всі батьки люблять своїх дітей. Звідки таке протиріччя? Головним чином воно виникає через те, що батьки не вміють донести любов до серця дитини. Деякі вважають, що їх любов настільки очевидна, що дитина не може про неї не знати. Іншим здається, що досить просто час від часу говорити дитині: «Я тебе люблю». На жаль, це не доказ. Висловлювати свою любов потрібно через вчинки, це нескладно: обійняти дитину, приготувати йому вечерю, пограти з ним і т. Д.

Перший спосіб вираження любові. Дотики — поцілунки, обійми.

Мама, посадивши малюка на коліна, читає йому казку. Батько підкидає в повітря синочка, кружляє по кімнаті дочка, і вони регочуть від радості. Все це — способи висловити свою любов через дотик. Однак дослідження показують, що багато батьків торкаються до своїх дітей лише за потребою: коли одягають їх, переводять через вулицю, укладають в ліжко. Вони ніби не розуміють, як дитині потрібна їх ласка, вони не бачать, як просто, користуючись цією мовою, наповнити серце дитини відчуттям того, як він потрібен, необхідний, як його люблять. Поставте перед собою мету — приголубити малюка хоча б раз в день. Пізніше ви зможете так спілкуватися і по кілька разів на день. Кожному під силу вивчити «ця мова», і якщо він рідний для вашої дитини — ваші старання не пропадуть дарма.

Другий спосіб висловити любов дитині. Слова заохочення — похвала, ласкаві слова, підбадьорливі слова, повчання.

Якщо ви хочете, щоб дитина цінував ваші похвали, щоб вони дійсно щось значили для нього, будьте дуже уважні. Не потрібно хвалити його занадто часто, інакше слова поступово втратять будь-яку силу і сенс. Набагато краще похвалити дитину, коли він сам задоволений зробленим і чекає похвали. Наприклад, ваш син грає в футбол, він б’є по воротах — мимо. Ви ж кричите йому: «Молодець! Хороший удар! »Можливо, ви хотіли підбадьорити його. Але похвала незаслужена, і він розуміє це.

Діти відчувають, коли їм просто лестять. І часто така нещирість їм не до душі. Необдумані похвали небезпечні і з іншої причини. Деякі діти настільки звикають до них, що не можуть без них обійтися. Ми любимо своїх дітей, і нам хочеться частіше хвалити їх. І все-таки пам’ятайте: кожна похвала повинна бути обґрунтованою і щирою. Інакше дитина зрозуміє, що йому лестить, а можливо, навіть вирішить, що його обманюють.

Третій спосіб вираження любові — проводите час разом.

Значить, віддати дитині всю увагу цілком. Всім нам не вистачає часу. Батькам доводиться жертвувати. Приголубити було б набагато легше. Щоб побути з дитиною, нам, можливо, доведеться відкласти інші справи. Пам’ятайте, час — це ваш подарунок дитині, ви немов говорите йому: «Ти потрібен мені. Мені подобається бути з тобою ». Тоді дитина відчує, що він потрібен, необхідний. Він відчує вашу любов, тому що ви цілком належите йому. Не забувайте, що він — дитина, ви повинні враховувати рівень його розвитку, фізичного і емоційного.

Він вчиться повзати, ви сидите біля нього на підлозі. Він робить перші кроки, ви йдете поруч. Він вовтузиться в пісочниці, грає в м’ячик, ви як і раніше повинні бути з ним. Його світ з роками стає ширше: школа, уроки, церква, спорт, і ви завжди повинні йти поруч з ним. Чим дитина старше, тим це складніше. Особливо, якщо він при справах не один і потрібно знайти час для кожного з дітей.

Четвертий шлях до серця дитини — подарунки.

Для деяких дітей саме це єдиний вірний шлях. Однак подарунок стає символом любові лише тоді, коли дитина бачить, що батьки дійсно піклуються про нього. Тому говорити тільки на мові подарунків не можна, необхідно поєднувати його з іншими доказами. Тоді подарунок висловлює щиру любов.

П’ятий спосіб вираження любові — «мовою допомоги».

Допомагаючи дитині, ви можете виховати в ньому відповідальність і працьовитість. Деякі батьки вважають, що дитина все повинен робити сам, тільки так можна виховати його вмілим і самостійним. Вони забувають, що допомога — це ще й вираз любові. Коли ми говоримо з дитиною на цій мові, коли ми робимо для нього те, чого він сам робити ще не вміє, ми не тільки викладаємо йому необхідні навички, ми подаємо приклад. А значить, він завжди буде готовий допомогти іншому.

Якщо ж ваша дитина занадто часто просить і навіть вимагає подарунків і допомоги, задумайтеся. Може бути це всього лише негайна примха і не варто потурати йому. Великий ризик того, що ви виростите егоїста. Треба бути обережним, але якщо ви навчилися правильно говорити на цих мовах, небезпеки немає. Крім того, ви повинні пам’ятати, скільки вашій дитині років. Робіть за нього тільки те, чого він сам робити ще не може. Допомагати дітям — не означає повністю обслуговувати їх. Коли вони підростуть, ми повинні навчити їх всьому, щоб і вони допомагали нам. Навіть якщо дитина не говорить «мовою допомоги», турбота батьків йому необхідна. Коли дитина просить вас починають велосипед або ляльку, йому не просто хочеться, щоб іграшка знову була цілою, йому потрібна ваша любов.

Завдання батьків — почути ці прохання і відповісти на них. Ви вже дізналися, який шлях веде до серця вашої дитини, або як і раніше не впевнені і губитеся в здогадах? Щоб визначити, якою мовою він говорить, знадобиться час. Якщо для доказу любові використовувати всі п’ять способів, дитина навчиться дарувати свою любов людям. Він повинен вміти це. Тільки так він виросте гармонійною особистістю і зможе легко адаптуватися в суспільстві. Він стане чуйним і турботливим, задовольняючи свої власні емоційні потреби і потреби оточуючих.

Щоб визначити, як дитина висловлює свою любов, скористайтеся наступними прийомами:
Подумайте, як дитина висловлює свою любов вам. Якщо ви постійно чуєте: «Мамочко, який смачну вечерю! Дякую! »,« Я так люблю тебе, тату! »,« Мама, ти така гарна! »- ви з повною підставою можете стверджувати, що його рідна мова — слова заохочення.

Спостерігайте, як дитина висловлює свою любов оточуючим. Якщо ваша дитина щодня носить виховательці подарунки, ймовірно, подарунки — його спосіб вираження любові. Дитині, яка любить дарувати подарунки, вони доставляють величезне задоволення. Коли він сам дарує що-небудь, йому хочеться порадувати іншої людини. Він упевнений, що все навколо, отримуючи подарунок, відчувають ті ж почуття, що і він.

Прислухайтеся, про що дитина просить найчастіше. Якщо доньці подобається грати разом з вами, гуляти, читати книжки і якщо вона постійно просить вас про це, їй необхідно ваше безроздільне увагу. Вона говорить мовою часу. Увага батьків потрібно будь-якій дитині, проте дитина, для якого ця мова рідна, буде вимагати його набагато частіше всього іншого. Якщо дитина чекає похвал, весь час питає: «Мама, тобі сподобалася моя картинка?», «Я красиво пишу?», «Мені йде ця сукня?» — він потребує заохочення. Він намагається і хоче, щоб ви оцінили його. Очевидно — слова заохочення його рідна мова.

Зверніть увагу, на що дитина найчастіше скаржиться. Їм можна скористатися, коли дитина не просить про щось прямо, а скаржиться, що чогось недоотримує. Наприклад, син все частіше бурчить: «Тобі завжди ніколи!», Або: «Ти весь час з маленьким!», Або: «Чому ми перестали ходити в парк ?!». Може йому дійсно не вистачає вашої уваги, він відчуває себе покинутим, йому здається, що ви розлюбили його.

Давайте дитині можливість вибирати. Запропонуйте йому на вибір те, що йому потрібніше. Наприклад, батько каже десятирічному синові: «Діма, в четвер я звільнюся рано. Може, порибалимо? Або краще я пройдуся по магазинах, виберу тобі нові кросівки? Як ти думаєш?». Дитина стоїть перед вибором: провести час з батьком або отримати від нього подарунок. Кожен раз записуйте, що дитина вибрав. Через кілька тижнів його переваги стануть вам зрозумілі. Якщо він вибирає одну мову частіше за інших, швидше за все ця мова — рідна для нього.