FROM THE BLOG

Як підготувати дитину до дитячого садка

9834989389483Розкажіть дитині, що таке дитячий сад, навіщо туди ходять діти, чому Ви хочете, щоб малюк пішов в сад.

Проходячи повз дитячого саду, з радістю нагадуйте дитині, як йому пощастило — скоро він зможе ходити в дитячий сад. Розповідайте рідним і знайомим в присутності малюка про свою радість, пишаєтеся своєю дитиною, адже він вже великий і скоро буде ходити в дитячий сад.

Детально розкажіть дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності, він буде робити. Чим докладніше буде ваш розповідь, і чим частіше ви будете ії повторювати, тим спокійніше і впевненіше почуватиме себе ваша дитина, коли піде в садочок.

Поговоріть з дитиною про можливі труднощі, до кого він зможе звернутися за допомогою, як це зробити. Наприклад: «Якщо ти захочеш пити, підійти до вихователя і скажи:» Я хочу пити «, і Марія Петрівсна наллє тобі води. Якщо захочеш в туалет, скажи про це». Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на першу вимогу і так, як він хоче. Поясніть йому, що в групі буде багато дітей і іноді йому доведеться почекати своєї черги. Ви повинні сказати малюкові: «Вихователь не зможе відразу одягнути всіх дітей, тобі доведеться трохи почекати». Спробуйте пограти з дитиною в усі ці ситуації вдома.

Приготуйте разом з дитиною «радісну коробочку», складаючи туди недорогі речі. Це можуть бути невеликі іграшки, які залишаються привабливими для вашої дитини і, вже точно, порадують інших дітей. Це можуть бути красиві паперові серветки або клаптики приємною на дотик тканини, книжки з картинками і т.д.
Навчіть малюка знайомитися з іншими дітьми, звертатися до нас по імені, просити, а не забирати іграшки, пропонувати свої іграшки, свої послуги іншим дітям.

Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, і йому буде простіше відпустити вас.
Пам’ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості і плани. Краще, якщо на цей період у сім’ї буде можливість підлаштуватися до особливостей адаптації свого малюка.

Переконайтеся у власній впевненості, що у вашій родині дитячий сад необхідний саме зараз. Дитина відмінно відчуває, коли сумніваються в доцільності Садовського виховання. Будь-які ваші коливання дитина використовує для того, щоб стати проти розставання з батьками. Легше і швидше звикають діти, батьки яких немає альтернативи дитячому саду.
Дитина звикне тим швидше, чим з великою кількістю дітей і дорослих зможе побудувати відносини. Допоможіть дитині в цьому. Зустрітися з іншими батьками та їхніми дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашої дитини по іменах. Заохочуйте звернення вашої дитини за допомогою і підтримкою до інших людей у ​​вашій присутності. Чим краще будуть ваші відносини з вихователями, з іншими батьками та їхніми дітьми, тим простіше буде звикнути вашій дитині.
Будьте поблажливі і терпимі до інших. Проте, прояснювати ситуацію, тривожну для вас, необхідно. Робіть це в м’якій формі або через вихователів.

У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дитячого садка і його співробітників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садом.
У період адаптації емоційно підтримуйте малюка. Тепер ви проводите з ним менше часу. Компенсуйте це якістю спілкування. Найчастіше обіймайте дитини.
Якщо через місяць ваша дитина не звик ще до дитячого садка, перевірте список рекомендацій і спробуйте виконати ті рекомендації, про які ви забули.

Leave a comment