FROM THE BLOG

Завмерла вагітність. Що робити?

Питання: В мене померла дитина — завмерла вагітність. Мені дуже погано на душі. Що мені робити? Як пережити?

Відповідь: У разі завмерлої вагітності, або у випадках невиношування вагітності, жінка часто відчуває почуття гострої втрати, розчарування. Вона відчуває себе винуватою, наче вона зробила щось не так. У цей момент вона має особливу потребу в розумінні і підтримці близьких людей.

Як виходити з цього стану? Універсальних рецептів не існує, так як кожна жінка а ії родина переживаєють цю ситуацію по-своєму, але є три загальні рекомендації.

По-перше, звільніть себе від особистої відповідальності за те, що відбувається. Дитина розвивається за своїми законами, і критичні періоди його розвитку тому і називаються критичними, що в цей момент природа перевіряє сама себе. Організм мами ніяк не може вплинути на програму розвитку ембріона. Повторюйте собі це, як тільки нахлине чергова хвиля емоцій.

По-друге, поговоріть з кимось про свої почуття. Про вину, про страх, про розчарування, про несправедливість … Іноді важливо просто виговоритися, дати цим емоціям вилитися, щоб інші відчуття могли наповнити ваше життя. Ці важкі почуття зараз — один з етапів нормального переживання втрати, дозвольте собі пережити їх.

По-третє, не соромтеся звертатися за професійною допомогою. Близькі люди теж переживають за вас, тому не завжди знають, як вам допомогти. Розмова з перинатальним психологом допоможе зрозуміти, як впоратися з втратою.

Як що вам потрібна моя допомога — запишіться на консультацію саме зараз:

ТЕЛ. / VIBER +38 (050) 505-66-66,
E-MAIL: vshudel@gmail.com
SKYPE: vshudel

Психолог Вікторі Шудель

Leave a comment