FROM THE BLOG

Після родів поганий настрій, плачу, лаюся з чоловіком.

Питання: Добрий вечір Вікторія. Я народила дитину трохи менше місяця назад і почалося пекло— проблеми з моїм настроєм і поведінкою, день не обходиться без сліз, а найчастіше істерик, з чоловіком лаюся і розлучаюся кожен день, хоча він намагається мені словом допомогти і всіляко мене підтримує, відвідують думки про поганеі про те, що краще б я зробила аборт. Моє життя — жах, я дуже чекала цього малюка, потім сиджу плачу, цілую сина, всім кажу такі жахливі слова, що після цього не знаю як ще зі мною спілкуються, що це? Післяпологова депресія ?? Як боротися, що робити, я божеволію ?? Я все рушу ((

Підкажіть що мені робити?

Тетяна

Відповідь психолога: Доброго дня, Тетяна!

Якщо вам терміново потрібна допомога, записуйтеся на консультацію:

ТЕЛ. / VIBER +38 (050) 505-66-66,
E-MAIL: vshudel@gmail.com,
SKYPE: vshudel

Такий стан у жінки після пологів, на жаль, не така вже й рідкість. Бурхливі гормони помножені на наростаючу втому, актуалізація внутрішньоособистісних конфліктів при переході в материнство (а це — криза для всіх, але особливий для тих, у кого є недопрацьовані теми) — все це призводить до того, що з собою впоратися абсолютно неможливо.

Що робити? У двох словах це непросто сказати, але першочергові заходи такі:

1. Пояснити собі, що така поведінка буває. Це не добре, але і не фатально.

2. Спробуйте спати весь час, коли спить малюк. В інші моменти — відпочивати по максимуму. У вас з дитиною зараз одна задача — економія Вашого ресурсу. Ніяких інших справ, окрім спілкування з малюком, сну, і того, що захочеться Вам бути не повинно.

3. Поговоріть з чоловіком, про те, що Ви розумієте, як йому зараз складно, але на ньому тримається стабільність в сім’ї. Скажіть, що що б Ви не говорили «в емоціях» — не потрібно це слухати і, тим більше, сприймати як керівництво до дії. Замість цього дайте йому чітку інструкцію, що говорити Вам в цій ситуації, щоб Вам стало легше.

4. Спробуйте розібратися з собою і відповісти собі на питання: «З народженням малюка я отримала найцінніше для мене — дитини. Але разом з тим я в чомусь розчарувалася або щось сприймаю як втрату. Що ж це? Що на самому справі мучить мене? «. Бажано робити це з психологом, але, якщо такої можливості немає, то можна і самій, або з подругами або чоловіком. Цей пункт, мабуть, ключовий.

5. Пийте Заспокійливий збір №3, інші заспокійливі трави або краплі або валеріану в таблетках щодня.

6. Якщо зовсім не під силу, то зверніться за «лікарської» допомогою до психіатра. На жаль, в цьому випадку доведеться припинити грудне вигодовування.

7. Пам’ятайте про те, що зараз дуже важливо залишатися в контакті з малюком. Мама може бути плаче мамою, але це краще ніж мама відсторонена. Сама дитина буде Вам допомагати впоратися з депресією. Але ще важливіше пам’ятати, що зараз він буде сприймати Вас не як особистість а, як кажуть багато мам, «тільки як груди». Так і має бути. І саме це допомагає виробленню тих гормонів, які допоможуть впоратися з депресією.

8. Зазвичай найскладніший період в перші 40-60 днів після пологів. Пам’ятайте про це. Зараз час працює на Вас. Сподіваюся, що Ваш стан покращиться в найближчі дні.

Запис на консультацію:

ТЕЛ. / VIBER +38 (050) 505-66-66,
E-MAIL: vshudel@gmail.com,
SKYPE: vshudel

Leave a comment