FROM THE BLOG

Психолог для підлітка

Психологічна допомога для  дітей та підлітків.

Я, приватний психолог Вікторія Шудель, допомогаю підліткам та їхнім батькам.

Поведінка та хвороби Вашої дитини часто залежить від атмосфери в сім’ї. Поведінка підлітка має причини. Нічого не буває просто так!

Підлітковий вік, на думку багатьох вітчизняних та європейських авторів, — це вік від 9 років (молодший підліток) до 16-18 р.

В організмі підлітка відбуваються багато процесів — гормональний «вибух», емоційна перебудова та багато інших. Відчуття підлітка часто- як оголений провід, який готовий до вибухової реакції будь коли.

Я успішно застосовую на практиці великий перелік психологічних методик, ефективних і безпечних для дітей:

 • глибинна робота з дитиною і батьками;
 • техніки транзактного аналізу
 • техніки гештальттерапії
 • техніки релаксації;
 • робота з метафоричними картами (більше 20 колод) МАК
 • арт-терапія;
 • казкотерапія;
 • игротерапия;
 • аутогенні тренування та багато інших

Вас турбує проблеми у спілкування, дратує поведінка, часто поганий настрій? У сім’ї стали виникати постійні конфлікти?

Виникають захворювання, тривога, а лікарі кажуть що здорові?

Шановні батьки! Ви безуспішно намагаєтесь робити ВСЕ для вашої дитини а вона неблагодарна? Ви на заробітках та втратили контакт з сином або донькою? Ви не знаєте, як знайти взаєморозуміння з підлітком, намагались допомогти йому подолати проблеми, пов’язані з перехідним віком але все марно? На всі ці та багато інших питань я зможу вам допомогти відповісти, ми з вами спробуємо вирішити проблеми.

Ви можете розділити свої занепокоєння і тривоги, пов’язані з вихованням дитини, обговорити складну ситуацію зі мною.

Я, Вікторія Шудель, практичний психолог,  допомагаю підліткам і батькам справлятися з різними труднощами:

 • Проблеми в навчанні: підліток важко вчитися, виконувати домашні завдання, складати іспити, сесії. Переживання емоційний дискомфорт при відвідуванні школи, ВНЗ.
 • Проблеми в настрої: депресія, смуток, пригнічений, пригнічений стан, поганий настрій, апатія, розчарування, відсутність мотивації, низька самооцінка, надмірне почуття сорому і провини.
 • Тривожні розлади: хронічна тривога, панічні атаки (несподівані спалахи страху), нав’язливе мислення, повторювані дії, ритуали, соціофобія (страх перебувати з незнайомими людьми), специфічні фобії (страх публічних виступів, висоти, польотів, комах і т.п.), іпохондрія (постійна тривога про здоров’я, страх захворіти смертельним захворюванням).
 • Складнощі в спілкуванні і / або шкільна цькування: боязкість, невпевненість в собі, брак навичок спілкування, конфлікти, відсутність друзів.
 • Проблеми в поведінці: агресія, запальність, нестриманість, замкнутість, обман, злодійство, вживання психоактивних речовин.
 • Страхи: підліток боїться перебувати в громадських місцях, ходити в школу, ВНЗ, їздити в транспорті, залишатися один, відчуває страх перед іспитом.
 • Проблеми дитячо-батьківських відносин: конфлікти, нерозуміння в сім’ї.
 • Підліток і розлучення батьків: адаптація членів сім’ї до нової ситуації.
 • Залежності: ігрова та інтернет-залежності.
 • Проблеми сну: безсоння, кошмари, страшні сни.
 • Психосоматичні розлади (вираз емоційних проблем в тілі): головине болю, запаморочення, нудота, безсоння, проблеми з травленням.
 • Синдром дефіциту уваги і гіперактивності: підвищена активність, неуважність, імпульсивність — труднощі з контролем поведінки.

Що робити коли проблема з дитиною підлітком?

Прийняти рішення і записатися онлайн чи очно домене на консультацію. На першій зустрічі я приділяю велику увагу створенню атмосфери довіри і співробітництва, вирішення сумнівів. Я розмовляю з батьками або підлітком, пояснює, як проходять консультації, збираю необхідну інформацію про життя дитини і про сімейну ситуацію. Так само в бесіді фахівець намагається зняти почуття занепокоєння, провини і сорому, які можуть виникати у підлітка та батьків через вплив проблеми.

Що відбувається з нашою дитиною?

Що б відповісти на це питання, психолог ставитиме спеціальні питання вам і вашій дитині. Спеціаліст буде робити все для того, щоб батьки змогли вийти з консультації з більшою інформацією, спокоєм і розумінням того що відбувається з дитиною, ніж до розмови з психологом. Добре вивчити проблему, зрозуміти її причини — перший крок, щоб знайти відповідне рішення.

Яку допомогу може отримати підліток в результаті роботи з психологом?

Ваша дитина зможе зрозуміти, що існують інші форми поведінки і способи реагування на проблемну ситуацію, ніж ті які він використовував раніше. І що найбільш важливо, навчиться застосовувати ці нові способи в житті, щоб вирішувати проблеми і контролювати свою поведінку, подолати емоційні складності.

Що можуть отримати батьки в результаті консультації з підлітковим психологом?

Досвід і інструменти для вирішення проблем. Ефективні стратегії взаємодії зі своїми дітьми, які дозволять створити мирні і довірливі відносини в родині, допоможуть подолати підліткові емоційні труднощі.

 • Коли потрібно звертатися до підліткового психолога?

У деяких випадках поведінка, емоційний стан дитини може стривожити вас. У більшості випадків це можуть бути поодинокі прояви, викликані різними негативними обставинами, і вони є нормальною реакцією підлітка, властивої для його віку. Однак, є ситуації, в яких краще звернутися за консультацією до підліткового психолога:

 • Ваша дитина переживає підліткову кризу
 • Агресія, замкнутість, зухвала поведінка, обман та інші проблеми заважають вам знайти спільну мову і розуміння.
 • Невпевненість в собі, низька самооцінка заважають соціальному житті, навчанні, не дають проявитися здібностям підлітка.
 • Важко адаптуватися до навчання в школі, вищому навчальному закладі.
 • Підліток переживає труднощі в спілкуванні і встановленні контактів.
 • Підліток каже про небажання жити, цікавиться темою самогубства.
 • Проблеми в навчанні мають постійний характер і приносять конфлікти, тривогу в вашу сім’ю.
 • Страх і тривога часто турбують вашої дитини, заважають спілкуванню, навчанні.
 • Ви переживаєте сімейна криза, розлучення і ці події негативно впливають на емоційний стан вашої дитини.
 • Підвищена активність, розсіяність, неуважність заважають розвиватися здібностям дитини і негативно впливають на його успішність.
 • Виникають часті конфлікти в школі, вузі з однолітками, викладачами.

Звертаючись за допомогою до підліткового психолога, ви робите рішучий крок назустріч змінам.

Якщо у Вас залишилися питання, будь ласка, не соромтеся,
зв’яжіться зі мною, щоб ми могли поговорити більш детально

по телефону: +38 (050)-505-66-66

по e-mail : vshudel@gmail.com

6 comments

 1. Ирина

  on

  Мы живем в Италии, сыну 13 лет стал неуправляемым. Оень обидно и тяжело жить. Возможна ли консультация по скайпу сына с вами Виктория или так не поможет?

 2. Виктория

  on

  Добрый день! Конечно консультация онлайн для подростка возможно по вашему вопросу. Консультировать вашего сына по моему мнению возможно, только если у него самого есть такое желание. Консультация вас вместе с сыном — также возможно при этом условии.
  Однако спросите себя — кому сейчас тяжело? Так кому нужна консультация психолога?

 3. Ирка

  on

  Дочке подростку 15. Не могу с ней справиться. Иногда она кажется хочет меня убить. Можете помочь? Спасибо

 4. Виктория

  on

  15 лет — время подросткового бунта. Вы не написали, что именно происходит, когда вы не можете справиться — это касается ЕЕ жизни или совместного ПРОЖИВАНИЯ С ВАМИ?
  Рекомендую проверить какие обязанности, ограничения (санкции) за невыполнение порядков установленных Вами в доме?
  Если четких правил жизни под одной крышей вы не установили (а это задача взрослых) — рекомендую их установить.
  Если правила и санкции есть для дочки — проверьте выполняете ли вы санкции и ограничения? Тоесть правила — это железно, и если санкция за то например, что дочь хамит родителям — выключение компьютера на столько то дней — это надо выполнять обязательно!
  Если вам нужна поддержка психолога — запишитесь ко мн на консультацию.

  ТЕЛ. / VIBER +38 (050) 505-66-66,

  E-MAIL: vshudel@gmail.com,

  SKYPE: vshudel

 5. Ирина

  on

  Что делать если сын не слушается . Ему 14 лет

 6. Виктория

  on

  Добрый день Ирина! Вы не написали в каких случаях Ваш сын не слушается. Прислушайтесь к себе и своему ребенку. Это важный период изменений в Вашем ребенке. Он переходит в подростковый возраст, начинает отделяться от матери и отца — ведь ему скоро создавать свою семью. Соответственно у него могут измениться вкусы, требования, мнения и др. Поговорите с сыном. Спросите у него его мнение. Возможно у него есть требования? Пусть напишет их. Однако после этого Вы напишите правила Вашей семьи.
  И проанализируйте сама и вместе с сыном — нарушают ли его «непослушания» эти правила? Если например сын отказывается идти к парикмахеру так как сам лучше знает — то на мой взгляд, стоит дать ему возможность самоопределиться. А если, например, сын не слушается в выполнении своих обязанностей — это совсем другое дело.
  Вам решать в Вашей семье какие правила и нормы важны. В каждой конкретной ситуации множество нюансов. Если Вам нужен подробный анализ ситуации — записывайтесь ко мне на консультацию.

Leave a comment