Підвищення самооцінки: скільки консультацій потрібно?

Питання: Зміна самооцінки в підсвідомості. Скільки в загальному йде часу? Якщо в мене низька самооцінка?

Відповім: скільки підвідомостей на світі — стільки варіантів тривалості консультування може бути.

Питання про занижену самооцінку може лежати начебто на поверхні, причина — пережиті травми у школі  — і роботи з таким запитом буде за допомогою однієї моій тактиці, та вкладатися у 5-15 консультацій.  А буває потрібна інша тактика, теж начебто запит від клієнта на консультування — низька самооцінка, але при дослідженні того, як влаштовані переконання людини, з’ясовується, що глибже у безсвідомому людиною керують протилежні процеси. Тоді в середині людини виникають внутрішні конфлікти.

Наприклад,  дуже акуратна людина. Все ретельно прораховуєте і обмірковуєте. Це вже є частиною ії характеру, але й одночасно саме ця якість може бути частиною тривожності. А ще — з одного боку вам може подобатися бути акуратним — а в той же час несвідоме намагається в суспільстві показати вас іншим. Це теж веде до внутрішніх конфліктів.

Те, що може здаватися вигодою — може бути частиною тієї тривожності, від якої клієнт хоче позбутися. Або приводити до низької самооцінки.

Ось такі феномени і розбирає психолог з клієнтом. І тут вже зрозуміло — ця робота в собі має масу прихованих процесів, і тд — тому робота буває тривала.

Оставить комментарий