Скільки триває психотерапія?

Питання: Я чув що працюють з психологами роками. Скільки сеансів психолога потрібно?

Відповідь психолога Вікторії Шудель: все залежіть від запиту . Є такі запити , коли клієнту погано — тут не підійде клієнт центрована терапія або психоаналіз . Тут підійде КПТ,  та інші направлення .

Консультування тут не має на меті поглибленне вивчення того, як людина живе — якими переконаннями користується, тощо. Конультування не триває роками, а направлено на вирішення проблеми — тобюто мова йде про курс консультування для навчання людини мислити та діяти у житті по новому, адже старі утсановки у житті призвели до тих проблем, з  якими клієнт звернувся до психолога.

А ось запит: немаю змісту в житті — дійсно відповіді на нього у кабінеті психолога можна шукати роками , вивчаючи себе. Або запит: мене кидають всі хлопці вже багато років — теж можна довго себе вивчати у психолога.

І ось тут варто розділяти як може працювати психолог з клієнтом:

Зменшити або прибрати емоційні стани та симптоми — це одна робота психолога. Можна говорити навіть про деяку передбачувану кількість консультацій. Однак, та частина характеру, особистості яка реагує якимсоь сином на події у житті — переживає, тощо — змінити її не так просто. І це кропітка робота не тільки з аналізу , як воно все влаштовано в голові, а й неспішна зміна нейронних зв’язків  (зазвичай людина вважає, що ії психіці абсолютно нема чого змінюватися, ось саме  так працюють автоматизми в безсвідомому людини). Чому та як влаштована психіка, я навчаю клієнтів на консультаціях та разом ми досліжєуємо саму Особисть..

І ось завдання змінити частину характер з метою змінити сприйняття світу / ситуацій — завдання для психолога і клієнта більш глобальне, потребує тривалої роботи.

 

Оставить комментарий