Як поміняти поведінку дитини з батьками?

Як формувати границі у вихованні дитини:

 1. Складіть список правил поведінки, яких повинен дотримуватися дитина. Поговоріть з дитиною, поясніть йому, що тепер у вашій родині існують правила, за недотримання яких буде слідувати покарання і що у нього є вільний вибір, дотримуватися правил і користуватися всім тим, що йому дорого — комп’ютер, телевізор, прогулянки з друзями, або нести відповідальність за своє непристойна поведінка і відчувати позбавлення.
 2. Навчіться говорити «ні»! Слово «ні» — один з основних способів встановлення меж. Навчіться відмовляти своїй дитині. Це необхідно, тому що не все те, чого бажає дитина для нього дійсно необхідно і корисно. До того ж, таким чином, дитина зможе усвідомити, що не все в житті можна отримати, клацнувши пальцями, часом необхідно попрацювати для того, щоб отримати бажане. І нарешті, це навчить дитину рахуватися з бажаннями і потребами інших людей.
 3. У вихованні дитини використовуйте принцип відчутних наслідків. Умовляння, заклики до совісті і загрози, які так і залишаються погрозами — неефективні способи корекції поведінки дитини. Зміни можливі лише в тому випадку, якщо дитина зіткнувся з відчутними наслідками за свою погану поведінку — позбавлення прогулянки, обіцяного подарунка, довгоочікуваної поїздки в гості. Коли дитина позбавляється чогось для нього значимого, це заподіює йому страждання. Але при цьому він починає розуміти, що відповідальність за свої вчинки ніхто не відміняв і по рахунках необхідно платити.
 4. Не піддавайтеся на провокації і тримайте своє слово! Якщо дитина за порушення правил був позбавлений на тиждень прогулянок, то ні в якому разі не скорочуйте термін покарання! Дитина може бунтувати проти обмеження або ж почати демонструвати зразкову поведінку, показуючи, що він вже виправився і покарання можна скасувати. Все це спроби наполягти на своєму і в черговий раз уникнути наслідків. Дайте зрозуміти дитині, що ви його любите і розумієте, що йому дуже хочеться погуляти з друзями, але покарання не буде скасовано.
  Не допускайте того, щоб покарання для дитини ставало покаранням для всієї родини. Якщо, наприклад, через пізнє повернення додому ви заборонили дитині йти в вихідний день в зоопарк, то це зовсім не означає, що тепер вся сім’я позбавлена ​​можливості добре провести час в зоопарку. Скажіть дитині про те, що вам дуже шкода, що він не зможе піти разом з вами, тому що на цього тижня він неодноразово повертався додому пізніше обумовленого часу.
 5. Заохочуйте дитину за його конструктивну поведінку. Говоріть йому про те, як для вас це значимо. Якщо ви пообіцяли винагородити дитини новим диском з мультиками або солодощами за його зразкову поведінку, то пам’ятайте про це і тримайте своє слово.
  Формування кордонів — це серйозне випробування як для вас, так і для вашої дитини. Говоріть йому про свою любов, підтримуйте його. Адже намагаючись сформувати у дитини кордону, батько діє з любові, піклується про благополучне майбутнє свого чада.
 6. Зміцнюйте свої кордони! Відсутність кордонів у вашої дитини показник того, що ваші власні кордони недостатньо міцні. Відповідайте собі чесно на наступні питання: 1. Чи часто ви відсуваєте свої інтереси і потреби на друге місце після інтересів і потреб дітей ?; 2. У вирі численних справ і турбот чи є у вас трохи особистого часу, який належить тільки вам і на яке не зазіхають члени вашої сім’ї ?; 3. Чи відчуваєте ви почуття провини, коли робите щось тільки для себе — відправляєтеся на відпочинок з подругами, купуєте дорогу річ і т.п.
 7. ам’ятайте про те, що найважливіший приклад для дітей — це його батьки! Дорослі, які можуть подбати про себе, здатні жити цікавим і насиченим життям — кращий зразок для наслідування! Якщо ж дитина звикає до того, що батьки весь час намагаються задовольнити всі його забаганки, відсуваючи свої інтереси на другий план, то у нього мимоволі складається уявлення про те, що весь світ крутиться навколо нього. Подібне оману небезпечно тим, що з такого малюка може вирости егоїстичний безвідповідальний дорослий.
  І на завершення … Як вже говорилося вище, формування кордонів процес тривалий і трудомісткий! Однак повірте, це того варте!

Оставить комментарий