Чому треба встановлювати обмеження, границі для дітей

Що таке кордони в вихованні дитини чому вони потрібні, та як саме їх встановлювати?

Всі батьки час від часу, або постійно мають справу з нелухняностю своїх дітей. Непослух — природний прояв дитини. Діти дорослішають, прагнуть до більшої самостійності, виявляють завзятість в відстоювання своєї точки зору.

Однак є різні непослухи! Одна справа, якщо дитина відмовляється відвідувати шаховий клуб і наполягає на футбольній секції, а інше — якщо день у день розкидає по будинку свої речі і не бажає, всупереч проханням дорослих, їх прибирати. У першому випадки ми маємо справу з відстоювання своїх інтересів, а в другому — зі свавілля малюка і порушенням меж у відносинах між батьками і дитиною.

Якщо ви часто говорите про те, що ваша дитина «відбився від рук», на нього постійно скаржаться в дитячому садку або в школі, його важко змусити виконувати його обов’язки або ж їх у нього зовсім немає, то вам пора зайнятися Вибудовування кордонів у відносинах з вашим сином або дочкою.

Отже, що ж таке кордони? «Кордон — лінія, що обмежує межі будь — чиєї власності, що показує, де закінчується приватна власність однієї людини і починається приватна власність іншого. Якщо ми знаємо, де проходять межі даної людини, то нам добре видно, що знаходиться в його веденні, за що він несе відповідальність (мається на увазі його почуття, вчинки і погляди). Дитина повинна знати, де проходять межі його власності, тобто за що він повинен відповідати і за що НЕ повинен. Якщо він знає, що існування в цьому світі вимагає, що б він відповідав за себе і свої вчинки, то він навчиться жити відповідно до цього вимогами, і його життя складеться вдало. А ось якщо в дитинстві у дитини НЕ склалося чіткого уявлення про те, де проходять його межі (за що він несе відповідальність) і де проходять межі друге (за що вони несуть відповідальність) в Нього, не розвинеться вміння володіти собою, без якого він не зможе щасливо йти по життю. Розпливчатою уявлення про допустимих межах призведе до того, що така людина стане вимагати повного підпорядкування собі оточуючих, і зовсім Чи не буде контролювати себе. Діти якраз і є такими людьми не здатними контролювати себе і намагаються підпорядкувати себе оточуючих »

Як вибудовувати кордони у відносинах з власною дитиною? Процес Вибудовування кордонів Займе у вас ні один тиждень і жоден місяць. Ця робота вимагає багатьох ваших зусиль — терпіння, стійкості, сили волі і духу, готовності йти до кінця. Вибудовування кордонів по суті своїй — боротьба. Діти відчайдушно чинять опір встановленню меж, Використовуючи всі доступні їм методи. Однак тут криється один важливий парадокс! Не дивіться на те, що діти на перший погляд щосили борються проти встановлення меж, десь в глибині душі вони хочуть, щоб дорослі допомогли їм їх знайти! Чим безобразніше і викликає поводиться дитина, тим сильніше в цьому поведінці його крик про допомогу: «Допоможіть мені знайти кордону! Без вашої допомоги я цього зробити Не можу ». У сім’ях з вистроенними межами, діти, як правило, набагато менше тривожні, на відміну від їхніх однолітків «без кордонів». Розуміння того, що поруч з тобою є сильні, впевнені в собі дорослі, які можуть своєчасно встановлювати потрібні рамки, дає відчуття захищеності і безпеки дитини.

В якому віці краще починати Формувати кордону? Чим раніше, тим краще! У віці 3-4 років діти вже здатні розуміти що можна робити, а чого не можна. Дитина 5-7 років цілком здатний нести свою ношу відповідальності — питати дозволу дорослих, прибир свої іграшки і речі.

Читайте рекомендації:

Як формувати границі у вихованні дитини:

Оставить комментарий